Газобалонне обладнання в Україні – переваги і недоліки

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Зростаючі ціни на бензин змушують власників автомобілів шукати альтернативи. Найбільш популярне рішення переходити на газобалонне обладнання. Основна вигода в економії, адже газ дешевше навіть бюджетного бензину. Навколо цієї технології розхожі думки, тому багато хто сумнівається в доцільності установки. Щоб оцінити можливості газобалонне обладнання, досить порівняти переваги і недоліки. Дізнайтеся експертну думку для вашої моделі автомобіля, звертайтеся в АвтоБрокер за професійною консультацією.

Газобалонне обладнання в Україні - переваги і недоліки

Особливості та принцип використання газобалонного обладнання

Всупереч чуткам, газобалонне обладнання не псує двигун і не сприяє вигоряння впускних клапанів. Оскільки реакція загоряння концентрується в камері згоряння, за її межами газ не завдає шкоди. Звичайно, на це впливає справність транспортного засобу та октанове число газу (у нас воно вище). Газобалонне обладнання доповнює бензиновий двигун, тому паливна магістраль комплектується електромагнітним клапаном. Це дає водієві вибір між типами палива. До складу системи входить газовий балон, набір клапанів, трубопроводи, редуктор, дозатор і блок управління. Газову установку ділять на 5 поколінь. Вони відрізняються призначенням до певних типів мотора і набором функцій. Наприклад, перше покоління орієнтоване на застарілі моноінжекторние і карбюраторні двигуни, а п’яте універсальне, призначене для сучасних авто.


В яких випадках знадобиться установка газобалонне обладнання:

  • Вигода найбільш помітна при активній експлуатації (понад 15 тис. Км. В рік). Якщо автомобіль рідко на ходу, реально обійтися класичним пальним. Це пов’язано з витратами на переобладнання машини.
  • Багатьох хвилює чистота повітря в салоні, але газ не має запаху. В такому авто безпечно перевозити людей або продукти харчування.
  • При використанні ГБО автомобіль не буде працювати «всуху». Ця проблема старих машин, де заливалося етилованого паливо. Водіїв часто турбує зниження швидкості, але сучасні покоління ГБО видають рівні з бензином результати.Для нормальної роботи транспорту потрібно на 20% більше газу, ніж бензину, але його вартість в 2 рази нижче. За рахунок високого октанового числа газу підвищується термін служби мотора, а також виключається детонація. Оскільки в складі відсутні шкідливі каталізатори, знижується агресивна дія на систему і не накопичується гар. ГБО працює м’якше, адже газ однорідний, зменшується навантаження на колінчастий вал. Пасажири не відчувають сильних вібрацій, як при роботі бензину, рівень шуму помітно нижче. Після згоряння цього продукту масло довше залишається чистим, що економить витрати. Газовий мотор нетоксичний, адже в складі відсутня сірка і шкідливі присадки. Це робить ГБО затребуваним у великих мегаполісах, де важливий екологічний фактор.

Газобалонне обладнання в Україні - переваги і недоліки

Що необхідно знати і чого уникати

Недоліки ГБО виражені в перших поколіннях. Устаткування забирало 5-15% потужності двигуна, обмежуючи швидкість, а в другому поколінні погіршувало динаміку автомобіля. Навіть в останніх моделях системи не допускаються граничні навантаження мотора. Іноді потрібно деформувати простір багажника, щоб звільнити місце балону. Для старту машини як і раніше потрібен бензин, тому доведеться брати запаску. Газові заправки рідко зустрічаються в заміській місцевості, що вносить дискомфорт мандрівникам. Після установки ГБО його обов’язково реєструють. Більшість проблем, на кшталт ударів після запалювання викликані неписьменною установкою. Монтаж потрібно довіряти професіоналом, оскільки газ вибухонебезпечний.

При експлуатації газового устаткування машина спочатку підігрівається бензином, і тільки після цього запускається альтернативне паливо. Слід враховувати, що для пропану знадобиться тороидальний балон, а для метану – циліндричний. ГБО вимагає планового обслуговування: заміна фільтра кожні 30000 км, чистка форсунки і перевірка мембрани раз на 60000 км. Послуги з установки газобалонного устаткування – це відповідальне рішення, тому зважують всі плюси і мінуси, з огляду на тип авто і характер поїздок. Водієві знадобиться частіше обслуговувати машину, але він отримає значну економію пального. Отримайте незалежну думку у представника АвтоБрокер: швидко викуповуємо автомобілі з пробігом в будь-якому стані.

Похожие записи

Автовыкуп в Киеве за 15 минут