Як зняти автомобіль з обліку в 2018 році і скільки це буде коштувати

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зняти з обліку автомобіль завжди було непросто. Недосвідчений водій витрачав купу часу на черги у відділенні дорожніх служб, і ще більше грошей йшло на оплату внесків. Навіть невелика помилка вимагала повторного заповнення паперів, тому водії зверталися до посередників. З оформленням нового авто практично немає проблем, але зняти з обліку старий автомобіль буває непросто. Не обов’язково витрачати на це особистий час, адже АвтоБрокер пропонує допомогу в знятті автомобіля з обліку.

Що торкнулися зміни в законодавстві при знятті авто з реєстрації

Ще недавно було проблематично переоформити транспорт без оплачуваної допомоги. За певну суму вони проводили в “потрібні” кабінети та домовлялися зі співробітниками управління. Причина в недосконалості законодавства із заплутаним порядком оформленням паперів. Також самі представники державного органу штучно затягували процес, отримуючи особисту вигоду. Неможливо було оформити машину не за місцем прописки, тому багатьом доводилося їздити в інше місто. Тільки недавно закони зазнали змін, які спростили зняття з обліку. Поліпшення поширилися і на ринок вживаного авто, особливо популярного сьогодні.

Як зняти автомобіль з обліку

Знімаючи автомобіль з реєстрації, потрібно подати заяву із зазначенням причини:

  • розпорядження виконавчого органу;
  • рішення судового розгляду;
  • подальший перепродаж;
  • спадкова передача;
  • наявність шлюбу.

Писати заяву може власник транспорту або довірена особа (в цьому випадку видають транзитні номери). Потрібно мати при собі документи реєстрації з оригіналами документів. Також знадобиться паспорт з ідентифікаційним кодом (можуть запитати паспорт майбутнього власника авто), і, при необхідності, нотаріальна довіреність. Важливо показати квитанції сплати транспортного збору, інакше його доведеться заплатити знову. Для купленого на виплату автомобіля надають виписку банку, в якій підтверджується факт погашення кредиту. Іноді потрібно зняти авто з обліку без її фізичної присутності, але це реально лише при подальшій утилізації (битий, потопельник). Рекомендуємо звертатися в служби реєстрації до 13:00, щоб заявку не перенесли на наступний день.

Як заощадити час при знятті автомобіля з обліку

Крім нових правил реєстрації, зміни торкнулися вартості процедури. Загальна сума на сьогодні становить 500 грн., включаючи оплату держномерів, технічного паспорта та бланків реєстрації (довіреність оплачується окремо – приблизно 600 грн.). Приватна особа більше не зобов’язана сплачувати прибутковий податок за облік. Якщо людина не раз на рік здійснює таку угоду, вона додатково сплачує 5% від вартості, внесеної за авто. Для першої реєстрації на території України, власнику автомобіля необхідно зробити внесок до Пенсійного фонду, розміром до 5% від суми угоди. Варто розуміти, що несплачені штрафи доведеться погасити. Служба реєстрації не має права оформити авто з адміністративною заборгованістю, але і не приймає оплату штрафу.

Автомобіль з пробігом продається за договором купівлі-продажу. Власнику машини потрібно отримати реквізити для безготівкової оплати послуг (видаються безпосередньо в установі). Сьогодні оцінка автомобіля необов’язкова, але якщо знайшовся покупець на викуп автомобіля, рекомендуємо замовити перевірку. Це займе кілька хвилин, але людина буде впевнена в безпеці угоди. Після цього співробітник підготує номерні знаки та документи власності. Можна залишити старі номера, але для цього пишуть заяву резерву, вкладаючи заставну суму (термін броні до трьох місяців). Новий номерний знак оплачується окремою сумою.

Іноді водії пропонують передачу техпаспорта в нові руки, нібито спрощуючи угоду. Будьте пильні! Це поширена практика, в ході якої недосвідчений покупець не отримує законних прав володіння автомобілем. Під час зняття з обліку, можуть виникнути труднощі: якщо машина зареєстрована до 2013 в базі іншого регіону, доведеться чекати інформації від відділення. Попри простоту перереєстрації транспорту, ще зустрічаються неправомірні дії співробітників держапарату. Слід негайно повідомити про порушення, відстоюючи свої права. АвтоБрокер рекомендує слідувати офіційному порядку зняття з обліку і бути готовим до непередбачених подій. Пропонуємо допомогу в оформленні документів: швидко знімемо машину з державного обліку без обов’язкової присутності власника авто.

Похожие записи